fbpx

Ameliyat Öncesi Rehabilitasyon

Ameliyat Öncesi Rehabilitasyon

Ameliyatta vücut planlanmış bir travmadan geçeceğinden; hem zihinsel hem de fiziksel olarak hazırlık yapmak önemlidir. Ameliyattan önce fizik tedavi ve rehabilitasyon yapılması bu süreci kolaylaştırabilir.

Ameliyat öncesi fizik tedavi ve rehabilitasyon yapıldığında; kişi egzersizleri, esnetmeleri ve hareketleri öğrenir ve uygular. Böylelikle iyileşme süresi daha verimli, kısa ve ağrısız olur. Bu eğitim sürecinde terapist, size ihtiyacınız olabilecek herhangi bir yardımcı cihazı doğru şekilde nasıl kullanacağınızı öğretebilir. Bu şekilde, baston veya walker ile kayma tehlikesiyle karşı karşıya kalma riski en aza iner.

Ameliyat bölgenizin yakınındaki kasların mevcut sağlık sorunundan dolayı zaten normalden daha zayıf olması mümkündür. Ameliyattan önce onları güçlendirmeye başlamak önemlidir. Ameliyat, vücudunuz için planlı bir travmadır. Ancak düzeltici olsa da, vücut ayrım yapamaz. Bu alandaki kaslar operasyon nedeniyle daha zayıf ve rahatsız olabilir. Önceden güçlendirme, ameliyat olacak eklemin hareket aralığının artması ve uzun vadede işlevselliğini korumasına yardım eder. Böylelikle ameliyat ve sonraki dönem, daha konforlu ve rahat geçirilir.

Sorunlarınız için bizi lütfen arayın.

Tel: 0541 770 11 25

Yada bize mesaj gönderebilirsiniz.