fbpx

Andulasyon

Andulasyon, biyofiziksel prensiplere dayanan yeni jenerasyon tedavi yöntemlerinden biridir. Andulasyon, mekanik osilasyon ile kızıl ötesi derin ısının kombinasyonundan oluşmaktadır.
Andulasyon teknolojisi, bilim insanları, üniversite klinikleri ve doktorlar arasındaki yakın işbirliğiyle birlikte geliştirilmiştir.

Andulasyon terapisi yalnızca belirli bir organ veya bir organ sistemi üzerinde etki göstermek yerine, organizmanın önemli fonksiyonlarının üzerinde bütüncül olarak pozitif bir etki sağlamaktadır. Bu açıdan Andulasyon, sağlığımızı yeniden kazanmamızın ve sürdürmemizin temelini oluşturmaktadır.

Kronik ağrı

Andulasyon, sırt ağrısı, artroz, fibromiyalji, boyun ve kas kaynaklı kronik ağrıların giderilmesinde yardımcı olabilmektedir. Ağrı giderilmesinin 2. aşamasında ağrıların giderilmesi, tedavinin uzun süreli ve düzenli bir şekilde uygulanmasıyla elde edilir. Bu durum vücudun kendi ürettiği ağrı kesici olarak bilinen endorfin hormonu üretimini artırır.

Akut ağrı

İlk aşamada ağrı, ağrı sinyallerinin üzerine sinyal bindirme suretiyle giderilir. Buna göre; mekanik salınımlar, negatif ağrı sinyallerini yok edecek pozitif sinyalleri tetikler. Bazı durumlarda, akut ağrıların giderilmesi için kısa süreli bir uygulama dahi yeterli olmaktadır. Andulasyonun çalışma prensibi 2, akut ağrılarda da etki etmektedir.

Önleyici Tedbirler

Andulasyon sadece mevcut ağrılar için değil, aynı zamanda, ağrıların ortaya çıkmasını önlemede de faydalıdır. Her uygulamada, Çalışma Prensibi 1 sayesinde, hücrelerimiz daha fazla enerji üretmek için aktive edilir. Bu tüm organlarımız üzerinde ve genel olarak sağlığımız üzerinde pozitif etki eder. İlave olarak, Çalışma Prensibi 5, lenf sıvısı akışının uyarılmasıyla, patojenlerin uzaklaştırılması sağlanır ve hastalıklara karşı bizi korur. Bu bize canlılık vererek hastalıklara karşı direncimizi artırır.

Performans

Isınma Andulasyon, spor aktivitelerine hazırlıkta vücudun ısınması için kullanılmaktadır. Andulasyon kan dolaşımını artırarak hücreleri daha fazla enerji ile destekler. Uygun bir ısınma evresi, en yüksek performansa ulaşmak için gerekli süreyi kısaltır ve kaslardaki kasılmaları önler. Bu etki, Çalışma Prensibi 3 – kan dolaşımının stimülasyonu ve Çalışma Prensibi 1 – hücrelerin enerji üretimi prensipleri ile gerçekleştirilir.

Performans kapasitesinin artırılması Andulasyon uygulaması hücreleri daha fazla enerji üretmesi için uyarır. Bu enerji, istenen performansın gerçekleştirilmesi için kullanılır. Hücre enerjisinin aynı zamanda organların fonksiyonu üzerinde de pozitif etkisi vardır. Çalışma prensibi 1, hücrelerin enerji üretimi, mevcut performans kapasitesinin geliştirilmesini sağlar. Rejenerasyon Ağır fiziksel performans sergileyen kişiler, vücutlarına en iyi desteği vermeli ve harcadıkları eforu dengelemelidir. Ağır fiziksel çaba, kaslarımızın kan dolaşımına engel olacak şekilde sertleşmesine neden olur. Kaliteli bir dolaşım, sağlığın en temel parametrelerindendir.
Bu noktada, Çalışma Prensibi 3 – kan dolaşımının stimülasyonu devreye girer. Andulasyon salınımları kasları gevşetir ve bu yaşamsal parametrenin düzenli çalışmasını sağlayarak kan dolaşımını arttırır ve lenf akışını uyarır. Böylece atık maddeler vücuttan uzaklaştırılabilir.

Sonuç olarak Andulasyon, yapılan sporun ya da fiziksel aktivitenin ardından gelen rejenerasyon sürecimizi destekler ve genel olarak performansımızı arttırır. Kızıl ötesi derin ısının keyif verici etkisi bizim iyi hissetmemizi ve salınımların vücut dokularına daha derinlemesine nüfuz edebilmelerini sağlar. Rejeneratif etki güçlenir ve elde edeceğimiz rahatlama yalnızca fiziksel olmakla kalmayıp zihinsel bir gevşeme de söz konusu olur.

Sorunlarınız için bizi lütfen arayın.

Tel: 0541 770 11 25

Yada bize mesaj gönderebilirsiniz.