fbpx

Akupunktur

Akupunktur

Akupuntur nedir?

Akupunktur terimi latince akus (iğne), punctura(delme) kelimelerinden türemiştir. Tekniği ise, insan bedeninin belirli akupunktur noktalarına belirli prensiplerle iğneler batırmaya dayanır.

Akupuntur ile hangi tedaviler yapılır?

  • SİGARA BIRAKMA: Biyofoton tedavisi ile kombine edilerek hastalara çok yüksek oranlarda yardımcı olunur.
  • OBEZİTE TEDAVİSİNDE: Sağlıklı kilo vermeyi kolaylaştırır.


Akupuntur Kaç Seans Uygulanır?

Sigara bırakma tedavisinde Biyofoton ile birlikte 4 seans uygulanır.

Akupuntur ve Biyofoton Tedavisi Sigara Bırakmada Etkin midir?

Sigara bağımlılığı tedavisinde biyofoton, vücut ve kulak akupunktur tekniklerini kullanmaktayım. Bu tedavi protokolü ile vücudumuzda doğal olarak bulunan serotonin, enkefalin ve endorfin salınımı gerçekleşir. Yöntemin temel avantajı yoksunluk yaşamadan (konsantrasyon bozukluğu, sinirlilik, huzursuzluk vs…) sigarayı bırakabilmenin mümkün olmasıdır.

Akupuntur ile kombine uyguladığım Alman ekolü Biyofoton sayesinde aldığım sonuçlardan son derece memnunum. Yaklaşık 10 yıldır uyguladığım bu yöntemlerle başta yakınlarım olmak üzere yüzlerce hastamın geri dönüşümsüz olarak sigarayı bıraktıklarını görmek benim için gurur ve sevinç kaynağıdır.

Akupuntur ile Obezite Tedavisi

Obezite hastasının ihtiyacına göre muayene sonrası tedavi seans sayısı belirlenir.

Vegatest ile kişiye özel sağlıklı beslenme programı düzenlenir. Obezite tedavisi için haftada bir Kulak ve Vücut Akupunkturu uygulanır.

Akupuntur Tedavisinin Yan Etkisi Var mıdır?

Vücuda herhangi bir ilaç girmediği ve kişinin kendi iyileşme potansiyeli kullanıldığı için herhangi bir yan etkisi yoktur.

Sorunlarınız için bizi lütfen arayın.

Tel: 0541 770 11 25

Yada bize mesaj gönderebilirsiniz.