fbpx

Hidrojel ( Sıvı Diz Protezi )

 

Hidrojel Nedir?

Bu yeni nesil Hidrojel;  diz kireçlenmesi için hastalara uygulanan mevcut tedavilere ek olarak etkili bir alternatif sunan tedavi türüdür.

Yenilikçi ve biyolojik olarak parçalanmayan hidrojel teknolojisinde kullanılan maddenin %97,5’i sudur ve %2,5’i çapraz bağlı poliakrilamid omurgadan oluşur.

Hidrojel diz içine enjekte edildiğinde eklemi koruyarak ağrıyı azaltır. Tek bir enjeksiyonla güvenli ve sürekli rahatlama sağlar.

Diz kireçlenmesi rahatsızlığı için diz içerisine uygulanan bu yeni nesil hidrojel enjeksiyonu;  yeni nesil sıvı diz protezi olarak tanımlanmaktadır.diz ağrısı 

 

Hidrojel uygulaması diz eklem sorunlarına ameliyatsız kalıcı çözüm sunmaktadır.

Genç hastalarda hücresel yenilenme tedavileri tercih etmekle birlikte bunların başarılı olamadığı durumlarda hidrojel tedavisini, diz protezi ya da platin ameliyatından önce son çare olarak öneriyoruz. Uygulama yaklaşık 10 dakika sürmektedir ama her ne kadar literatürde şimdiye kadar hiçbir alerjik reaksiyon olmasa da hastalarımızı uygulamayı yaptıktan sonra biraz bekletiyoruz ve durumlarını kontrol ediyoruz. Toplamda yarım saatlik süreci alıyor. Hasta uygulamadan sonra normal hayatına geri dönebiliyor. Bu sıvı vücut tarafından emilmediği için ve bir zamana ihtiyacı olduğu için dizinizde ilk yapıldığı birkaç gün ağrı olabiliyor. Ağrı kesicilerle, sprey, merhem, buz uygulamalarıyla süreç başarılı bir şekilde atlatılabiliyor.