fbpx

Mezoterapi

Mezoterapi

Mezoterapi yönetimini bulan Dr. Pistor “İlaçların, hastalığın bulunduğu yerin yakınına verilmesi durumunda tedavi etkinliğinin arttığı yeni ve basit bir tedavi metodudur” demiş ve “Uygun Yere, Az Miktarda, Az Sıklıkta ve Daha Güçlü Etki” kavramını ortaya koymuştur. Gerçekten de iyileştirilmesi hedeflenen bölgeye Mezoterapi yapılırken; Ağız yoluyla veya damardan ya da kalçadan verilen ilaçların aynı veya benzerleri kullanılır, ancak çok küçük bir miktarla uygulama yapıldığı halde; çok daha fazla etki alınmaktadır. Çünkü, lokal olarak derinin orta tabakasına uygulanan ilaçlar direkt ilgili bölgeye etki ederler. Etkilerini karaciğerde parçalanmadan gösterdiklerinden sistemik (tüm vücudu etkileyen) yan etkileri olmaz.

Mezoterapi yönteminde, doğru ürünle, doğru uygulanma bölgesinin tespiti sağlanarak; çok daha az ürünle çok daha az sıklıkta çok daha güçlü etki görmek mümkündür.
Mezoterapi tedavisi;

*Trigeminal nevralji, migren tipi ağrı, baş ağrıları, boyun ağrıları, tendinit, bursit, osteoartrit (eklem kireçlenmesi) gibi ağrı tedavilerinde kullanıldığımız gibi;

* Saç dökülmeleri, akne tedavisi, akne izi tedavisi, obezite, bölgesel kilo fazlalığı ,selülit veya cilt kırışıklıklarında anti-aging tedavisi gibi medikal estetik amaçlı uygulamalarımızda da kullanılmaktayız.

 

Sorunlarınız için bizi lütfen arayın.

Tel: 0541 770 11 25

Yada bize mesaj gönderebilirsiniz.