fbpx

Ozon Tedavisi

Ozon Tedavisi

Ozon Tedavisi Nedir?

Ozon üç oksijen atomundan oluşan bir kimyasal bileşiktir (03). Atmosferik oksijene (O2) nazaran çok daha yüksek enerji taşıyan bir yapıya sahiptir.

Ozon Tedavisi Nasıl Etki Eder?

Ozon tedavisi uygulanıldığında, kişinin dokularında oksijen daha iyi kullanılır, bağışıklık sistemi düzenlenir ve vücudun serbest radikaller ile savaşması sağlanır. Ayrıca beyindeki dolaşım bozukluklarında olumlu etkileri mevcuttur.

Ozon Tedavisi Kaç Seans Uygulanır?

Haftada 1 veya 2 kez olmak üzere toplam 10 seans uygulanır.

Ozon Tedavisinde Ne Kullanılmaktadır?

Medikal kullanım amaçlı Ozon, özel jeneratörler aracılığı ile medikal oksijenden elde edilir. Medikal ozon daima saf ozon ve saf oksijen karışımı şeklinde kullanılır.

Ozon Tedavisinin Uygulama Teknikleri Nelerdir?

Majör Ozon Tedavisi: Hastanın kendi kanı özel bir şişeye alınarak (50-100cc.) içine ozon oksijen karışımı gaz verilir. Yoğun oksijenlenmiş kan tekrar hastaya verilir. Genel sağlık problemlerinin önlenmesi amacıyla koruyucu hekimlik için, antiaging (yaşlanmanın geciktirilmesi), sistemik hastalıklar, bağışıklık sistemi sorunları, dolaşım bozukluklarında, viral hastalıklar için kullanılır.

Rektal uygulama: Ozon oksijen gaz karışımının Rektal yolla verilmesi yöntemidir. Özellikle bağırsak ve karaciğer hastalıklarında bu yöntem kolay ve etkilidir. Ozon hassas bağırsak mukozası tarafından hızla emilerek sisteme katılır.

Minör ozon tedavisi: Hastadan 3-5 cc. kan alınır, ozon oksijen gazı ile karıştırılır ve intramuskuler (kas içine enjeksiyon) olarak uygulanır. Bu yöntem immün sistemin güçlendirilmesi için ve alerjik hastalıklarda etkilidir.

Ozon Tedavisinin Yan Etkisi Var Mıdır?

Bütün tıbbi uygulamalar gibi ozon tedavisinin de dikkatli ve özenle yapılması gerekir. Ozon konsantrasyonu ozon terapisi konusunda eğitimli hekim tarafından hastanın durumuna ve tanısına göre düzenlenir.

Sorunlarınız için bizi lütfen arayın.

Tel: 0541 770 11 25

Yada bize mesaj gönderebilirsiniz.