fbpx

Obezite

Obezite

Obezite gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunlarından birisidir.

Obezite; boy uzunluğuna göre vücut ağırlığının arzu edilen düzeyin üstünde olmasıdır. Obezite seviyesi vücut kitle indeksine göre sınıflandırılarak yapılır. Aşırı ve yanlış beslenme alışkanlığı ile birlikte fiziksel aktivite yetersizliği en önemli etken kabul edilmektedir.

Detaylı hikaye, fizik muayene, kan tetkikleri ve testler sonucunda kişiye özel sağlıklı beslenme, egzersiz ve yaşam programını belirlemekte ve akupunktur tedavi modaliteleri ile de destek sunmaktayız.

Akupunkturla Zayıflama

Akupunktur ile beyindeki iştah merkezi etkilenerek iştah azaltılır. Kişi kendisine verilen beslenme programına daha rahat uyabilir. Mide asidi kontrol altına alınarak, mide kazınması ve yanması engellenir. Metabolizma hızı düzenlenir.

Akupunktur seratonin ve endorfin seviyesini arttırarak kişiye huzur verir ve bu sayede kişinin mutlu olması için yemek yemesi gerekmez. Kişiye özel düzenlenmiş sağlıklı beslenme programına kolaylıkla uyabilir.

Kişiye Özel Sağlıklı Beslenme

Beslenme programı parmak izi gibi kişiye özeldir. Kliniğimize başvuran kişide testler ile hangi besinlere karşı besin duyarlılığının olduğunu, vitamin, mineral, enzim eksikliklerini tespit edip; bu sonuçlara göre, kişiye özel sağlıklı beslenme ve tedavi programları düzenlemekteyiz.

Sorunlarınız için bizi lütfen arayın.

Tel: 0541 770 11 25

Yada bize mesaj gönderebilirsiniz.